Yaz Okulu

type your text for first image here

Mersin TechnoKids

type your text for second image here

Yazdır e-Posta

Çocuğunuz

1. Sınıf için  Hazır mı?


Yazı yazması için çocuğunuzun küçük kas becerileri yeterince gelişti mi?


Çocukların okulda kendilerini mutlu ve güvende hissetmeleri için başarı duygusunu yaşamaları oldukça önemlidir. Fiziksel gelişiminin yeterli olmadığı durumlarda akademik beklentileri yerine getirmesini beklemek çocukta kaygı düzeyini arttırır. Mutsuzluk yaratır.

 

Üstelik bu kaygı onun elinde olmayan sebeplerden dolayı ise daha da artar. Çünkü başarmak ister ancak fiziksel yeterliliğe ulaşamadığı için başaramaz.

 

Küçük kas gelişimi için ; ROBOTİCS

 

Robotics’te  Legolar aracılığı ile ilköğretim 1.sınıf çocuklarına yönelik hazırlanan aktivitelerde onların  küçük kas becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz.

Böylelikle çocuklar;


ü Küçük kaslarının gelişimi ile daha sağlam kalem tutma,

ü Daha uzun süre yazma,

ü El-göz koordinasyonu ve

ü El yazısının gerektirdiği “devamlılığı” daha kolay sağlama imkanı bulacaklar.

 

Başardıkça mutlu olacaklar.

 

Ayrıca Robotics,

Çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirir. Dikkatini yönlendirme becerisinin kontrolünü sağlar. Parça-bütün ilişkisini kurmaya yardımcı olur. Matematiksel/mantıksal alanlarda zihinsel gelişimlerini destekler.Şekil-Zemin ile uzaklık-derinlik-boyut algılamalarının gelişmesinekatkıda bulunur.Bu dönemde kazanılmasını beklediğimiz sosyal yaşam becerileri olan, hoşgörü – sorun çözme – sorumluluk – dürüstlük – sabır – saygı –– iletişim – cesaret – işbirliği alanlarında çalışma fırsatı sunar.


Daha ayrıntılı bilgi için sizleri TechnoKids’e  bekliyoruz.